پایگاه اطلاع رسانی پرستاری
تبليغات سايت

آشنایی با کتاب اصول ومهارتهای پرستاری

 

یکی از دروس بسیار مهم و زیر بنایی در گروه آموزشی پرستاری ، درس اصول و مهارت های پرستاری می باشد . که دانشجویان رشته پرستاری در همان نیم سال اول تحصیلی ، با این درس آشنا شده و تا زمان فارغ التحصیلی و حتی بعد از آن و درحین اشتغال به حرفه پرستاری ، نیاز مبرم به آن خواهند داشت .  از طرفی رشته های گروه پیراپزشکی ، همچنین رشته اتاق عمل ، مامایی ، فوریت های پزشکی  کم و بیش با مفاهیم و اصول و مهارت های پرستاری باید آشنایی لازم را داشته باشند .

        بر همین اساس کتاب اصول و مهارت های پرستاری تاٌلیف و تدوین گردید تا نیاز جامعه دانشگاهی و علاقمندان به این رشته را برآورد نماید این کتاب بر اساس سر فصل دروس و منطبق با آخرین سرفصل رشته پرستاری  اعلام شده از سوی شورای عالی برنامه ریزی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  تدوین گردیده است.

مطالب به صورت پیوسته با ارائه مثال های گوناگون ،تصاویر وشکل های  متنوع و با بیانی ساده نگاشته شده است و بر خلاف کتب ترجمه شده  منابع انگلیسی ، سعی شده است تا منطبق با  فرهنگ جامعه و بر اساس موازین شرعی و عرفی و قوانین موجود تنظیم گردد.

این کتاب حاصل تجربه سالها تدریس در این زمینه بوده و جمع آوری و تدوین این مطالب مدت های مدیدی به طول انجامیده است .

کتاب حاضر بیشتر بر موارد نظری اصول و مهارت های پرستاری تکیه نموده است و موارد عملی اصول ومهارت های پرستاری به طور کامل در مجلد جداگانه ای در آینده ای نزدیک ارائه خواهد شد. 

 کتاب مذکور در 458 صفحه و 28 فصل همراه با چهار ضمیمه مفید  در قطع وزیری  در نشر دانشگاه آزاد واحد اهواز در سال 1389 به چاپ رسیده است .

مؤلفان این کتاب افسانه عالیوند عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز و سعید ضیاغم مربی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز هستند .

 

آدرس پست الکترونیکی مؤلفان :

Ziagham2004@yahoo.com

ALIVAND@iauahvaz.ac.ir


برچسب‌: آشنایی , کتاب , اصول , مهارتهای پرستاری

اشتراک گذاري در فيسبوکاشتراک گذاري در گوگل پلاساشتراک گذاري در توييتراشتراک گذاري در ياهواشتراک گذاري در لينکدين
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید